برای طراحی کارت ویزیت در محیط فتوشاپ ،با پایین نگه داشتن کلید Ctrl ودابل کلیک یک سند جدید باز کنید. در صفحه new در قسمت name یک نام دلخواه به آن نسبت دهید، در قسمت Width مقدار پهنای کارت و در قسمت Height ارتفاع کارت را مشخص نمایید.
{اصولا اندازه کارت ویزیت دلخواه بوده وفقط بستگی به نوع استفاده و سلیقه شخص دارد ولی نباید بیش از حد بزرگ باشد (چون این با فرض مسئله در تناقض است!!) اما این موارد شامل اکثر چاپخانه ها در ایران نخواهد شد !!! چون شما در هر اندازهای طراحی کنید آنها فقط در یک اندازه چاپ می کنند تازه از این اندازه خودشان نیز یه 2-3 میل از هر طرف میزنند!! بنده خودم یکبار سفارش یک کارت در اندازه 4 در ۵/۹ دادم که برای طرحش هم وقت زیادی گذاشته بودم و مبلغ بیشتری هم برای چاپ پرداخت کردم ویادم نمیره که چقدر هم سفارش کردم اما موقع تحویل کار دیدم که در اندازه 4/8در8/6 چاپ شده و این یعنی به هم ریختن تناسب طرح}
پس برای مطمئن بودن از نتیجه در قسمت width عدد 8/6 و در قسمت height عدد 4/8 را بر حسب سانتیمتر وارد کنید(البته جای طول و عرض را میتوان با هم عوض کرد) ، در قسمت رزولوشن عدد 300 برحسب پیکسل در اینچ و در قسمت color mode از مد CMYK (جهت چاپ)و نرخ 8 بیت را انتخاب و ok کنید.
برای ضمینه میتوانید یک عکس قرار دهید ویا از عناصر گرافیکی استفاده کنید و بعد text های خود را اضافه کنید.با توجه به اینکه در موقع برش قسمتی از کارت حذف خواهد شد ،بهتر است از هر طرف 2 میلیمترحاشیه همرنگ زمینه بگذارید تا اگرقسمتی حذف شد به طرح شما آسیب نرسد.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 تیر 1386    | توسط: علی    |    | نظرات()